Všechny sbírky
Pokročilá práce, tipy a triky
Tipy a triky
Vyřizuje, Zodpovídá a přístup ke spisu
Vyřizuje, Zodpovídá a přístup ke spisu

Chcete mít jasno v tom, kteří z uživatelů mají přístup ke spisům? V tomto článku se naučíte tato práva nastavit a k čemu to může být dobré.

Kateřina Albrechtová avatar
Autor: Kateřina Albrechtová
Aktualizováno před více než týdnem

Funkce Vyřizuje, Zodpovídá a Přístup ke spisu dává uživatelům, kteří tyto pozice zastávají, práva a informace, které se ostatním uživatelům nezobrazují.

Na začátek bude nejlepší si vysvětlit, co jednotlivé pojmy znamenají:

Vyřizuje - Uživatel, který se spisem aktivně pracuje a kterému se má přiřazovat pošta k vyřízení a úkoly (např. z insolvence). Na nástěnce jsou mu zobrazovány události z těchto spisů (včetně pošty).

Zodpovídá - Obvykle právník (nadřízený), který oficiálně vede spis a má za něj profesní zodpovědnost. Na nástěnce jsou mu také zobrazovány události z těchto spisů (včetně pošty). Díky tomu má tato osoba větší přehled.

Přístup ke spisu - Jedná se o omezení přístupu ke spisu. Spis je viditelný pouze vybranému uživateli, ten může vytvářet záznamy, upravovat dokumenty a odesílat poštu. V základu je nastaven přístup všem běžným uživatelům, kteří nemají omezena práva.

Vpravo nahoře vidíte, které osoby mají do spisu přístup a jejich funkce.

Přidělování jednotlivých funkcí:

Při založení spisu

Přidělit jednotlivé funkce je možné, již při zakládání nového spisu v oddílu Základní údaje. Pamatujte, že v této fázi nelze přístup omezit, to je možné až po založení případu.

U existujícího spisu

V případě, že máte spis už založený se Vám nabízí tři možnosti, jak funkce nastavit. Prvním způsobem je nastavení přes horní lištu vpravo nahoře s ikonami uživatelů. Druhý způsob je přes úpravu spisu, která se provádí přes ikonu modré tužky v pravém horním rohu. A konečně třetí způsob, který se Vám nabízí je kliknutím do pole Vyřizuje/Zodpovídá, které se nachází pod tabulkou Subjekty ve spise.

Jedním z výše uvedených způsobů se dostanete do okna s jednotlivými oprávněními, kde už lze funkce rozdělovat jednotlivým uživatelům a měnit přístup.

Odpovědné osoby a další, kteří mají přístup ke spisu vybíráte kliknutím na velké tlačítko +.

V případě, že chcete uživatele změnit, tak stačí kliknout na ikonu uživatele a z nabídky vybrat jiného.

Pokud chcete oprávněni úplně odebrat, tak kliknete v pravé části na jeho funkci (Zodpovídá), kde následně vyberete možnost Odebrat ze spisu.

Nastavení přístupu ke spisu

U tohoto nastavení máte dvě možnosti:

Zelený zámek u přístupu ke spisu znázorňuje, že je spis přístupný všem běžným uživatelům, kteří nemají omezená práva. Pokud si přejete, aby i uživatelé s omezenými právy měli do spisu přístup, přidáte je pomocí tlačítka +. Tohle nastavení můžete využít tehdy, když chcete udělit přístup někomu, kdo pouze jen externě pracuje na vybraném spisu apod.

Oranžový zámek, aktivujete jednoduše kliknutím na zelený, tím dojde k uzamčení spisu. V takovém případě tak spis zůstane přístupný pouze uživatelům, kteří spis Vyřizují a Zodpovídají a uživatelům, kterým jste vstup povolili přes funkci Přístup ke spisu.

Takže následně budete muset přidat všechny ty uživatele u kterých chcete, aby přístup měli. Toto nastavení může přijít vhod pokud máte nějaký spis do kterého nechcete, aby měli z nějakého důvodu přístup všichni Vaši kolegové.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


Dostali jste odpověď na svou otázku?