Všechny sbírky
Základní nastavení
Firemní nastavení
Jak pracovat s uživateli a co jsou týmy?
Jak pracovat s uživateli a co jsou týmy?

Přidejte své zaměstnance do Evolia a spolupracujte při práci.

Jan Tkac avatar
Autor: Jan Tkac
Aktualizováno před více než týdnem

Uživatelské účty Vám umožní přidat Vaše kolegy do Evolia a následně s nimi dále pracovat.

Správu uživatelů naleznete v sekci Nastavení > Uživatelé.

Na této stránce vidíme seznam všech Týmů a Uživatelů. Týmy využijete ke sdružování více uživatelů, kterým následně můžete přidělovat úkoly nebo přiřazovat funkce ve spisech. Týmům se budeme více věnovat na konci článku potom, co si představíme Uživatele. Ty vidíte jako druhou tabulku pod týmy. Uživatelským účtům v Evoliu můžete přidělovat role, od kterých se následně odvíjí jejich postavení a práva v rámci systému.

Uživatelé

Počet uživatelů, které můžete vytvořit závisí na Vaší licenci. V tabulce je u uživatelů uvedeno celé jméno s avatarem a přihlašovací email. Napravo jsou vidět jako první přidělené role (modrá bublina) a vedle nich týmy oddělené zavináčem v šedém obdélníku.

Pokud má některý ze zaměstnanců na určitou dobu odebrán přístup do Evolia, je takový účet označen světle šedou barvou a štítkem Neaktivní, viz níže.

V případě, že u neaktivního uživatele svítí Znovu odeslat pozvánku nebo Odkaz do schránky. Jedná se o uživatele, které jste do Vašeho Evolia pozvali, ale ještě svůj účet neaktivovali skrz email. Takovým uživatelům můžete znovu poslat aktivační pozvánku kliknutím na Znovu odeslat pozvánku. Nebo po kliknutí na Odkaz do schránky se Vám zkopíruje odkaz, a ten potom pošlete uživateli pomocí jakéhokoli programu pro posílání zpráv.

Tyto funkce doporučujeme použít v případě, že email Vámi přidanému uživateli z nějakého důvodu nepřijde nebo se vyskytl jiný problém.

Pro přehlednost si můžete v seznamu Zobrazit jen aktivní uživatele.

Založení uživatele

Nového uživatele vytvoříte tlačítkem Přidat uživatele. Doplníte jméno a příjmení, ty se budou zobrazovat u prováděných změn v Evoliu. Email bude sloužit zaměstnanci k přihlášení do systému. Role určuje, jaká bude mít uživatel práva. U Licence zvolíte, zda se jedná o běžného uživatele nebo praktikanta podle Vámi zakoupené licence. Vytváření uživatele dokončíte kliknutím na Odeslat pozvánku.

Pozvánka přijde novému uživateli na email, která ho provede vytvořením hesla a prvotním přihlášením do systému.

Pozor: Pozvánka je platná pouze 10 dní, po uplynutí této doby je nutné ji znovu vygenerovat

Rozšířené nastavení uživatelů

Pokud chcete nastavit pro Vaše zaměstnance doplňující údaje, které nejsou nezbytně nutné k práci v Evoliu. Například tituly, data nástupu, ukončení zkušební doby a výpovědi. Kliknutím do řádku uživatele se dostanete na jeho editaci, kde v dolní části vlevo přejdete do záložky Ostatní. V případě využití služby Asterisk vyplňte do pole IdAsterisk uživatelovo aktuální číslo, které jej propojí s telefonní ústřednou.

Obnova hesla uživatele

Pro změnu hesla je třeba odeslat žádost uživateli na email. To je možné provést ve stejném formuláři, kde kliknete na Změnit heslo pod avatarem. Následně se odešle uživateli email podle kterého si nastaví své nové heslo.

Odstranění uživatele

Uživatele můžete dočasně deaktivovat nebo úplně odstranit. Deaktivovaný uživatel stále bude v Evoliu existovat, nemůže se ale přihlásit. Pro deaktivaci stačí kliknout na tlačítko Deaktivovat. Odstraněný uživatel bude z Evolia kompletně vymazán. Pro odstranění uživatele je třeba kliknout na šipečku vedle tlačítka, čímž zobrazíte všechny možnosti.

Po zvolení jedné z možností se zobrazí tabulka s možností výběru uživatele, na kterého se převedou všechna data jako například nesplněné úkoly nebo pošta k vyřízení.

Týmy

Týmy se budou hodit především ve větší firmě s různými odděleními. Díky nim můžete Uživatelé sdružovat. Tým jde pojmenovat např. podle oddělení nebo zaměření. Vytvoření týmu potvrdíte kliknutím na zelenou fajfku. Následně už do něj přidáváte jednotlivé uživatele.

Poté už můžete spis přiřadit např. skupině Právní oddělení, v právním oddělení se spis podle typu přiřadí týmu řešící trestní právo. Kde se nakonec rozhodne, který uživatel spis dostane. Takové předávání je možné provádět také s úkoly a poštou.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Dostali jste odpověď na svou otázku?