Evolio nabízí přehledné vyúčtování činností z různých spisů na jednoho klienta nebo vyúčtování konkrétního spisu. Pro tvorbu vyúčtování musíte mít vykázanou práci, hotový výdaj nebo paušál. Pokud je nemáte pravděpodobně jste přeskočili články věnované jejich vytváření! V případě že tyto položky už máte evidovány pokračujte dále.

Image Placeholder

Vyúčtování na spis

Ve spise se přesuňte na kartu Vykazování →Vyúčtování. Zde uvidíte všechna již dříve povedená vyúčtování. Když žádné nemáte, napravíte to tlačítkem Přidat.

Evolio vytvoří nové vyúčtování, přidá do něj spis a rovnou k němu vloží vykázanou práci, hotové výdaje i případné paušály za daný měsíc.

Vyúčtování na klienta

Tento typ vyúčtování se provádí v Manažeru vyúčtování. Kliknutím na klienta se zobrazí seznam relevantních spisů. Všechny spisy jsou automaticky označeny k vyúčtování, ale můžete kterýkoliv odebrat kliknutím na zelenou fajfku. Pak už stačí jen přejít na Vyúčtovat.


Evolio vytvoří pro vybraného klienta nové vyúčtování, přidá do něj vybrané spisy (můžete přidat také další spis) a rovnou k nim vloží vykázanou práci, hotové výdaje i paušál.

Image Placeholder

Úpravy vyúčtování

Pokud u spisu nějakou položku nechcete v tuto chvíli vyúčtovat, snadno ji odeberete tlačítkem na konci řádku. Novou položku naopak přidáte tlačítkem vlevo dole pod tabulkou s výkazem. Máte-li na spisu nastaveny paušální hodiny, právě v tuto chvíli nezapomeňte použít Započítat paušální hodiny.

Image Placeholder

Souhrn a odpočet záloh

Ve spodní části stránky přibyl panel Souhrn vyúčtování. Zde vždy naleznete celkový součet za celé vyúčtování a právě zde máte možnost odečíst zálohy. Stačí využít tlačítko Započítat zálohy, které najdete pod souhrnem. V novém okně vidíte použitelné faktury (daňové doklady), podmínkou pro odečet zálohy je, že faktura musí být alespoň z části uhrazena.

Image Placeholder

Maximální částku pro odečet najdete ve sloupci Zůstatek pro zápočet. Ponecháváme Vám také rozhodnutí o konečné výše odpočtu, proto je dole políčko ve kterém můžete částku upravit.

Image Placeholder

Záhlaví vyúčtování

Pokud najedete na záložku spisu, objeví se tlačítko pro zobrazení spisu. Ten se otevře na nové záložce.

Image Placeholder

V hlavičce vyúčtování naleznete další údaje pro správné vedení vyúčtování v Evoliu. Schváleno využijete, pokud musí projít kontrolou u nadřízeného nebo klienta (funkce k dispozici od verze 20.9.). Samozřejmostí je vytvoření/propojení s fakturou. Na závěr můžete přidat informace pro ostatní uživatele do Interní poznámky.

Image Placeholder

Vyhledávač subjektů ve vyúčtování zobrazuje i další údaje, díky kterým je mnohem jednodušší najít ten správný subjekt v Evoliu. Toto vyhledávání bylo s malými úpravami aplikováno také pro vyhledávání spisů.

Image Placeholder

Celé vyúčtování si pak můžete vyexportovat do PDF tlačítkem vpravo nahoře.

Image Placeholder

Vyúčtování můžete odeslat (i s fakturou, pokud je k vyúčtování přiřazena) nebo odstranit snadno přes menu s třemi tečkami.

Image Placeholder

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Našli jste odpověď?