Manažer vyúčtování zobrazuje přehledně celkovou agendu týkající se vyúčtování Vaší firmy. Manažera naleznete v hlavním menu pod zkráceným názvem Vyúčtování.


Přehled

Karta Přehledu se zobrazí ihned po najetí do Manažera Vyúčtování. Naleznete zde výpis dnů a počtu hodin vykázané práce všech uživatelů, která je barevně rozdělena podle množství od světle zelené až po červenou. Ve sloupci vpravo poté vidíte celkový počet vykázaných hodin za měsíc.

Přehled můžete zobrazit týdenní nebo měsíční a dále jej filtrovat podle Klienta, Stavu, Druhu, Měny nebo Dodavatele.

Při kliknutí na počet hodit zobrazíte seznam vykázané práce.

Nevyúčtovaná práce

Zde je vidět práce, kterou jste zatím nezařadili do vyúčtování. Každý řádek v tabulce znázorňuje klienta, resp. u pohledávek věřitele. Za jménem je šedé kolečko s číslem, to je počet spisů ve kterých se vyskytuje na této pozici. Pokud tedy bude subjekt jednou veden jako protistrana a u dvou spisů jej budete zastupovat, tedy bude Váš klient, vyobrazí se v manažeru číslo 2. Zbytek řádku zabírají součty vykázaných částek za všechny případy.

Při kliknutí na jméno subjektu se zobrazí nové menu s názvy spisů se kterými je spojen. U každého případu jsou nyní rozděleny částky z celkového součtu. Pro vyúčtování více spisů (na klienta) stačí kliknout na tlačítko Vyúčtovat (jako výchozí se vždy označí všechny spisy, které vidíte). Pokud chcete vyúčtovat pouze jeden spis, tak nejdříve u ostatních zrušte zelenou fajfku, kliknutím na ni.

Práci lze samozřejmě také filtrovat vlevo nad tabulkou. Filtrujte např. podle času, paušálu, typu a frekvence vyúčtování.


Paušály

Na druhé záložce Paušály, naleznete přehled veškerých paušálů na klienta i na spis. Paušál zde můžete vytvořit a zároveň provést jejich generování za měsíc. Více o paušálech se dozvíte v článku Jak se pracuje s paušály.

Vystavená vyúčtování

Hledat všechna vyúčtování v různých spisech není moc efektivní, proto se stačí překliknout na třetí záložku Vystavená vyúčtování. V tabulce vidíte nejdůležitější informace o každém vyúčtování, detail vyúčtování otevřete kliknutím na řádek. Máte tady také přímý odkaz na fakturu spárovanou s vyúčtováním.

Image Placeholder

Zároveň můžete vyúčtování vlevo nahoře filtrovat podle libovolného data a klienta. V samotné tabulce můžete seřadit data podle jakéhokoliv sloupce a také můžete využít filtrování. Zůstanete tak v obraze, co a kdy účtujete.

Image Placeholder

V pravé části nad tabulkou je tlačítko Export do Excelu. S jeho pomocí si vyexportujete data do Excelové tabulky. Funkce exportu je chytrá, takže si pamatuje, co jste vyfiltrovali a bude exportovat pouze tyto řádky.

Pod třemi tečkami se skrývá úprava tabulky. Můžete z ní odstranit sloupce nebo skrýt vyhledávací lištu.


Vystavené faktury a doklady

V poslední záložce vidíte všechny vystavené faktury. V tabulce jsou uvedeny základní informace jako je jejich číslo, datum vystavení, částka a splatnost.

Image Placeholder

Nabídka filtrování u faktur je skoro stejná jako u Vystavených vyúčtování. Navíc máte k dispozici záložky v tabulce, které dělí faktury podle výše splacené částky a data po splatnosti.

Image Placeholder

V pravé části nad tabulkou máte možnost vytvořit fakturu, která nebude mít vazby na žádný spis.

K dispozici máte také export do Excelu a úpravu tabulky.

Image Placeholder

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Našli jste odpověď?