Všechny sbírky
Pokročilá práce, tipy a triky
Tipy a triky
Jak odeslat dopis přes Hybridní poštu?
Jak odeslat dopis přes Hybridní poštu?

Krok za krokem k úspěšnému odeslání pošty

Kateřina Albrechtová avatar
Autor: Kateřina Albrechtová
Aktualizováno před více než týdnem

Hybridní poštu odesíláte pomocí úkonu v případech. Provedeme Vás tímto postupem krok za krokem.

 • Otevřete si případ z kterého dopis odešlete, případně založte nový. Pokud tápete, pusťte se nejdříve do článků o založení advokátního spisu nebo pohledávky!

 • Na kartě Aktivity vytvořte nový úkon.

 • Do úkonu je třeba Přidat soubor, který má být vytištěn a vložen do obálky zasílané adresátovi. Můžete nahrát soubor z Vašeho počítače, vybrat z dokumentů případu nebo generovat dokument. Dokument musí být obsažen v každé Hybridní poště, bez něj nebude zpřístupněna možnost odesílání.

 • V příloze lze zaslat až 8 dokumentů.

Pozor! Pokud budete přikládat soubor s příponou .docx je lepší jej nejdříve ručně převést na PDF. A to z důvodu možné nekompatibility některých neobvyklých formátování textu v těchto dokumentech. PDF dokument můžete před odesláním zkontrolovat a uvidíte tedy přesnou podobu odesílaného dokumentu.


 • Po kliknutí na tlačítko Odeslat dokument zvolte možnost Hybridní pošta. Otevře se Vám nový formulář specifický pro tento typ pošty.

 • Nyní můžete vyplnit zbývající údaje jako je Odesílatel, Předmět a Adresát.

 • Pod Adresátem vidíte typ Hybridní pošty, ten lze změnit na jednu z možností: HP Obyčejná, HP Doporučeně, HP Dodejka, s prioritním doručením, nebo v Ekonomickém režimu s příponou Eko.

 • K adresátovi dopište Oslovení a v případě, že se jedná o společnost tak i Jméno a Příjmení.

 • Poštu poté Uložte jako koncept pro další zpracování nebo rovnou Odešlete.


 • Po odeslání Hybridní pošty se pod adresátek zobrazí soubor s Podacím lístkem a odkaz pro sledování zásilky. Sledovat zásilku je možné pouze u některých typů obálek, přes odkaz se poté dostanete na oficiální stránky pošty.

Pozor! Zásilka není vedena v systému ihned po jejím odeslání z Evolia. Česká pošta sledování spouští až po vytištění zásilky. Tisk probíhá každý všední den ve 14:00. Pokud ji stihnete odeslat do této doby, sledování bude aktivní ještě v ten den. V opačném případě se tisk a uvedení do systému sledování provede následující den.


 • Také nabízíme stažení Podacího lístku u typů obálek poslaných doporučeně. A to buď přímo skrz úkon, nebo v části Pošta→Odeslaná pošta. Lístek můžete stáhnout do Vašeho počítače, nebo přímo do dokumentů případu z kterého byla pošta odeslána.


Teď už víte jak se v Evoliu používá služba Hybridní pošta. Na závěr Vám ještě přikládáme seznam všech stavů, které mohou v hybridní poště nastat.


Seznam všech stavových hlášek


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Dostali jste odpověď na svou otázku?