V článku Nastavení emailu jsme si ukázali, jak k Evoliu připojit Vaši emailovou schránku. Pokud však chcete propojit schránku poskytovanou službou Gmail od společnosti Google, musíte také provést úpravy přímo v nastavení Vašeho profilu u Googlu. Nejdříve vyberte jeden ze způsobů spárování schránky: Dvoufázové ověření a Méně zabezpečený přístup, nemusíte se ale bát o svá data, ty jsou vždy co nejvíce chráněna. Dále provedete poslední úpravy v samotném Gmailu.


Méně zabezpečený přístup

Toto je nejsnazší způsob propojení schránky. Po přihlášení do Google účtu zamiřte v nastavení do sekce Zabezpečení, kde naleznete položku Přístup méně zabezpečených aplikací. Přístup zde povolíte pouhým kliknutím.


V této části Nastavení se také ujistěte, že máte vypnutou možnost dvoufázového ověření.


Přesuňte se do Evolia, kde nyní přidáte výše nastavený Gmailový účet. Upozornění a varování od společnosti Google před spárováním emailu se nemusíte obávat, jedná se z jejich strany o běžný postup. Po úspěšném přihlášení a povolení práv, dokončíte připojení Gmailu vybráním vlastníka účtu. Přihlášení krok po kroku vidíte na videu:


Image Placeholder

Dvoufázové ověření

Po přihlášení do Google účtu zamiřte v nastavení do sekce Zabezpečení, kde naleznete část Přihlášení do Googlu a položku Dvoufázové ověření.


V dalších krocích toto ověření pro účet povolíte. Za výchozí je bráno tel. číslo. Jiné způsoby pro aktivaci najdete na stránkách Googlu.


Vrátíte se zpátky na přehled Zabezpečení, tentokrát obrátíte pozornost k Hesla aplikací. V novém okně ve Vyberte aplikaci zvolíte Pošta, v poli Vyberte zařízení bude Jiné (vlastní zařízení) a vygenerujete heslo. To si zapamatujte, použijete ho už za chvíli.


V samotném Evoliu musíte po nalezení emailu nově otevřené okno prohlížeče s nabídkou účtu zavřít a zvolit Jiný poskytovatel! Evolio Vás vybídne k zadání hesla, které jste si vytvořili v nastavení Google účtu, viz výše. Po úspěšném přihlášení dokončíte připojení Gmailu vybráním vlastníka účtu. V případě nejasností jsme pro Vás připravili ukázku:


Image Placeholder

Další nastavení v Gmailu

Dále se již budeme pohybovat přímo v emailové schránce Gmail. Zde se opět přesuňte do Nastavení. V horní liště vyberte záložku Přeposílání a protokol POP/IMAP. Podle preferencí vyberete z níže uvedených a popsaných dvou možností protokolů jednu, kterou si nastavíte.


POP3

Protokol POP3 od verze Evolia 20.7. již není nadále podporován, z důvodu jeho zastaralosti.

IMAP

Princip IMAP : tento protokol vyžaduje trvalé (tzv. on-line) připojení k e-mailové schránce. Díky tomu je možné s celou poštovní schránkou plně pracovat z libovolného místa. Všechny zprávy a složky jsou uloženy na poštovním serveru a na počítač se stahují jen nezbytné informace. Takže při zobrazení složky se stáhnou jen záhlaví zpráv a jejich obsah až v případě, že zprávu chce uživatel přečíst. U jednotlivých zpráv se uchovává jejich stav (nepřečtená, odpovězená, důležitá), uživatel může zprávy přesouvat mezi složkami, složky vytvářet, mazat, prohledávat na straně serveru apod. Protokol umožňuje současné připojení více klientů zároveň.


Pro využití tohoto protokolu jej nejdříve aktivujte v části Přístup IMAP, která se nachází pod protokolem POP3.


Poté se zobrazí rozšířené menu. Zde se můžete řídit nastavením podle obrázku níže, důležité je, co se má stát s poštou odstraněnou v Evoliu. K dispozici je Vám samozřejmě také nápověda poskytnutá společností Google.


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Našli jste odpověď?