Vlastníci poštovních účtů

Vlastníci slouží ke správě všech spárovaných účtů přímo z prostředí Evolia.

Kateřina Albrechtová avatar
Autor: Kateřina Albrechtová
Aktualizováno před více než týdnem

K vlastníkovi můžete přičlenit:

Založení vlastníka poštovního účtu

Nového vlastníka lze v Evoliu založit dvěma způsoby podle toho, zda jako uživatel máte udělen přístup do nastavení, nebo ne.

Založení přes menu uživatele

Tento postup je především pro uživatele, kteří nemají přístup do Nastavení. Vlastníka účtu si založíte jednoduše přes nabídku uživatele v pravém horním rohu stránky. Formulář se automaticky propojí s uživatelem a doplní i jeho jméno. Další kroky jsme pro Vás podrobně rozebrali níže ve článku.

Založení přes Nastavení

Uživatelé, kteří mají přístup do Nastavení, mohou založit vlastníka v sekci Základní nastaveníVlastníci poštovních účtů, kde stačí kliknout na zelenou ikonku + Přidat.

Vyplnění formuláře vlastníka

Do formuláře jako první zadejte jméno vlastníka účtu, který potom bude viditelný v Poště. Účet označte jako Aktivní, pokud jej chcete začít ihned používat. Pokud tak neučiníte, účet bude označen jako Deaktivovaný a do Evolia nebude přicházet pošta spárovaná s tímto účtem. Dále můžete vlastníka propojit s uživatelem, kterému patří.

Tlačítkem Přidat uprostřed formuláře, zařadíte k účtu email, datovou schránku nebo účet hybridní pošty. Každý vlastník může mít pouze jednu datovou schránku a hybridní poštu. Počet emailových schránek omezen není.

V části Práva pro uživatele vyberte Přístup všem, pokud chcete, aby do účtu mohli nahlížet a zpracovávat v ní poštu všichni uživatelé nebo týmy. Po zvolení možnosti Omezený přístup musíte vybrat uživatele, kteří tato práva budou mít. Vše pak potvrďte tlačítkem Uložit.

Ukázkový vlastník účtu vypadá takto:

Správa veškerých vlastníků

Seznam všech vlastníků je viditelný v Nastavení. Další cestou, jak se zde přesunout, je tlačítko Přidat nebo upravit účet... přímo v Poště. V tabulce vidíte všechny existující vlastníky.

Upravit vlastníky můžete kliknutím na tužku, která se objeví po najetí myší na řádek. Po rozkliknutí se otevře stejný formulář, ve kterém jsme vlastníka zakládali, tentokrát už vyplněný.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Dostali jste odpověď na svou otázku?