Všechny sbírky
Pokročilá práce, tipy a triky
Tipy a triky
Export úkolů z Evolia do Vašeho kalendáře
Export úkolů z Evolia do Vašeho kalendáře

Udělejte z Evolia a kalendáře silné spojence, kteří Vám usnadní plánování. Získání odkazu a převedení daného obsahu do kalendářů je snadné.

Kateřina Albrechtová avatar
Autor: Kateřina Albrechtová
Aktualizováno před více než týdnem

Pokud používáte kalendáře Google Calendar nebo Microsoft Outlook, tak samotné úkoly z Evolia můžete jednoduše exportovat do těchto kalendářů, abyste vše měli na jednom místě.

Odkaz nutný pro převod

Pro převod úkolů do kalendářů bude nutné získání odkazu. Ten naleznete v Profilu uživatele v pravém horním rohu Evolia. V samotném profilu přejdete na Nastavení, kde kliknete na tlačítko Získat odkaz pro kalendář. Vygenerovaný odkaz následně zkopírujte.

Důležité je také to, že každý uživatel má svůj jedinečný URL odkaz, takže nemusíte mít strach, že by někdo viděl Vaše úkoly a Vy zase jeho. Navíc ještě pro větší bezpečnost v případě podezření, že se někdo nepovolaný dostal k Vašim datům v kalendáři máte možnost vygenerovat nový odkaz, takže ten starý přestane automaticky fungovat.

Google Kalendář

Po přihlášení do služby Kalendář přejděte do Nastavení vpravo nahoře. Následně nalevo v liště kliknete na položku Přidat kalendář. Po rozkliknutí vyberte Pomocí adresy URL. Zde vložte URL odkaz zkopírovaný z Evolia.

Potom už jen zkontrolujte jestli vše proběhlo v pořádku a jste hotovi. Může se stát, že přenesené úkoly se nezobrazí hned, někdy to může trvat déle.

Microsoft Outlook

V Outlooku je přidávání kalendáře obdobné. V horní liště kliknete napravo na tři tečky (Další příkazy), následně na tlačítko Přidat --> Z internetu.

Do okna, které na Vás vyskočí se zadává adresa, kterou jste si zkopírovali z Evolia.

Následně dojde k synchronizaci a kalendář z Evolia se nahraje. Opět připomínáme, že synchronizace může nějakou dobu trvat.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


Dostali jste odpověď na svou otázku?