Evolio umožňuje přijímat a odesílat emailové zprávy, čímž usnadňuje a zrychluje komunikaci s klienty či institucemi. Přidání nové schránky probíhá v samostatné části Emaily, kde naleznete už dříve spárované emailové účty.


Image Placeholder

Nová emailová schránka

Email propojíte s Evoliem pomocí tlačítka Přidat v pravé horní části stránky. Pro základní uživatelské nastavení, bez větších znalostí a požadavků stačí zadat název emailové schránky, kterou Evolio poté vyhledá, doplníte heslo pro přihlášení a provede se základní nastavení, které už jen potvrdíte. Pokud máte jiné nároky na nastavení emailové schránky, není problém ji v Evoliu dále upravovat.


Schránka Gmail od společnosti Google má několik odlišností!


Manuální nastavení

K dispozici máte další dva stupně pokročilejšího nastavení. Prvním z nich se nazývá Manuální. V něm máte možnost nastavit SMTP host a Host server společně s jejich porty.


Úplné nastavení

Z Manuálního nastavení se můžete dostat odkazem v dolní části do Úplného nastavení. To je nejrozsáhlejší nastavení schránky které je v Evoliu možné. Provádí se zde také všechny její následné úpravy, poté co s ní začnete v Evoliu pracovat.


Více o funkcích a všech záložkách se dozvíte v článku Nastavení emailu.


UPOZORNĚNÍ:

K správnému propojení Evolia s Vašim účtem nedojde při aktivním dvoufázovém ověření! Je nutné toto ověření vypnout. Ve většině případů stačí vypnout Microsoft Authenticator. V Office 365 se můžete ještě setkat se službou MFA - Azure Multi-Factor Authentication. Jeho úprava je možná pouze z role administrátora, Microsoft poskytl k MFA návod pouze v angličtině.Našli jste odpověď?