Skiptracing umožňuje zjistit o osobě co nejvíce informací na internetu pomocí jednoho kliknutí. Tato služba je dostupná u každého subjektu v Evoliu.


Je pouze na uživateli, přes jaké online zdroje bude subjekt vyhledán. V Evoliu je na začátku již několik zdrojů připravených. Skiptracing se provede u všech zdrojů označených zelenou fajfkou po stisknutí tlačítka Vyhledat, čímž dojde k otevření nových záložek ve webovém prohlížeči. Do vyhledávacích polí na těchto stránkách byly zadány informace subjektu a uživateli tedy stačí pouze na stránce dohledat, to co potřeboval.


Často se stává, že se uživateli nezobrazí všechny karty, které si zvolil. Chyba bývá v prohlížeči, který některé vyskakovací okna zablokuje. Je tedy nutné povolit otevírání těchto oken!


Nastavení

Naleznete v levé dolní části nabídky, kliknutím jej aktivujete. Umožňuje provést změny jak stávajících, tak přidání nových zdrojů. U existujícího zdroje se po kliknutí na tužku zobrazí okno s parametry, které je možné změnit a upřesnit tak vyhledávání. Přidat další službu se objeví na místě původního tlačítka Nastavení. Má stejný formulář, pouze nejsou vyplněny žádné údaje.


Ve formuláři jsou zadávány následující položky. Název udává nejčastěji zdroj, ze kterého se informace čerpají, ale je pouze na uživateli, jaký název zvolí. Následuje Hledat dle, kde vyberete z menu, podle kterých informací dostupných v Evoliu chcete vyhledávat.


Jako poslední je URL, tedy přesná adresa zdroje v kterém vyhledávání proběhne. Informace z Hledat dle se doplní do této části URL: {0}. Doporučujeme tedy nejdříve provést jedno vyhledání ve Vaší službě ručně, následně nahradit správnou část URL znakem {0} a pak celý adresní řádek vložit do Evolia.


Pokud se po uložení u názvu objeví - Neúplné parametry, znamená to, že informace podle kterých se má vyhledávat, nejsou uvedeny u subjektu v Evoliu. Po vyhledání se Vám otevře záložka, ale s největší pravděpodobností nevyhledá úplně relevantní informace.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Našli jste odpověď?