Všechny sbírky
Vykazování práce
Rychlý začátek
Co je zapotřebí nastavit pro efektivní vykazování práce
Co je zapotřebí nastavit pro efektivní vykazování práce

Pro začátek vykazování doporučujeme projít tyto kroky!

Kateřina Albrechtová avatar
Autor: Kateřina Albrechtová
Aktualizováno před více než týdnem

Pokud chcete používat vykazování práce, měli byste si v Evoliu nastavit pár věcí. Díky tomuto nastavení ušetříte později spoustu času.

1. Výchozí sazby práce

V menu Nastavení klikněte na dlaždici Vykazování a fakturace.

Otevře se okno, kde si můžete nastavit výchozí sazby. Ty se budou automaticky propisovat do každého nového spisu. Je na vás, zda budete chtít používat dvě sazby nebo jen jednu.

Dále si můžete zvlášť nastavit vykazování v cizích měnách. Pro každou novou měnu si opět nastavujete výši sazeb. Níže v okně je Nastavení kanceláře/firmy pro fakturaci, pokud si přejete nastavit firmu, navštivte tento článek.

2. Nastavení sazeb u uživatelů

Pokud chcete používat více sazeb, tak si u uživatelů nastavte druh sazby, v jaké se má jejich práce účtovat. V Nastavení →Uživatelé, si můžete rozkliknout konkrétního člověka a sazbu mu nastavit.

Výchozí hodnota u všech uživatelů je Hodinová sazba 1, takže stačí upravit jen ty uživatele, kteří mají pracovat ve druhé sazbě.

3. Změna sazeb pro konkrétní spis

U každého spisu můžete nastavit individuální sazby, které jsou dohodnuty s klientem. Stačí si ve spise otevřít záložku Vykazování a kliknout na tlačítko Nastavení.

Zde si můžete upravit nejen sazby, ale např. velikost paušálu nebo rozpočet spisu.

4. Nastavení číselníku s činnostmi

Číselník činností pomáhá uživatelům zadávat rychle práci, která se stále opakuje. Funguje jako tzv. našeptávač - při zapisování si jej otevřete a jedním kliknutím vyberete typ práce.

Nejrychlejší možností, jak editovat položky, je dole v našeptávači přes Upravit položky. Všimněte si, že se rozlišuje, zda jde o položku pro Vyhlášku 177, Pevnou částku, Hodinovou sazbu, nebo Volno. U pevné částky využijete také políčka Částka a Měna. U ostatních sazeb se částka přebírá automaticky ze spisu!

A teď už se můžete podívat na 5 způsobů jak vykazovat práci.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Dostali jste odpověď na svou otázku?