Jak vytvořit vlastní záložky
Kateřina Albrechtová avatar
Autor: Kateřina Albrechtová
Aktualizováno před více než týdnem

V dynamických záložkách si vytváříte vlastní políčka, do kterých následně zapisujete informace, pro které nebylo do teď v Evoliu místo. Máte tak přehledně uspořádané důležité informace na jednom místě. Navíc neomezujeme jejich počet na jeden případ. Jejich tvorbu zvládne každý pokročilý IT uživatel, např. konzultant, správce apod.

Záložku vytvoříte přes menu v horní liště u ostatních záložek, kde je na poledním místě Přidat.

Zadáte název záložky a uložíte, záložka se sama otevře. V pravé části stránky jsou tři tečky, umožňující několik úprav. Vy si pro vytvoření nových políček zvolíte Změnit vzhled.

V novém okně máte na levé straně editor, do kterého se vkládají předem udělané šablony jednotlivých políček. Ty vytvoříte na pravé straně, kde máte také již dříve uložené šablony. Každé políčko musí mít jedinečný název, na výběru typu také záleží, budete moci zapsat pouze vybraný druh dat.

U některých polí se Vám může hodit expirace hodnoty nastavitelná v Dalších možnostech. Políčka s nastavenou expirací mají vedle sebe ikonu stopek. Kliknutím na vytvořenou šablonu ji zkopírujete.

V samotném editoru můžete vytvářet různé sekce, do nichž budete vkládat políčka. Prvotní sekci máte vždy založenou, pokud jich chcete více, stačí celou část kopírovat pod sebe. Pozor, je důležité mít správně všechny závorky!

Do sekce zkopírované políčka vložíte, např. klávesovou zkratkou Ctrl+v, mezi dvě hranaté závorky v části "fields".


Není omezen počet políček v sekci, mějte ale na paměti, že každou vloženou šablonu musíte oddělit čárkou » , «.

Když budete všechna pole vkládat do jedné části "fields" budou se vždy řadit na jednom řádku do dvou sloupců. Pokud do některých polí budete vkládat delší text, který chcete vidět celý, je lepší vložit na jeden řádek pouze jedno políčko. A to tak, že zkopírujete část "fields" i se závorkami a do ní vložíte to pole, které má být přes celý řádek. Všimněte si, že sekce na obrázku Formulář s indexem dále pokračuje původním způsobem (dvě pole na řádku). Došlo znovu k vložení "fields", ve kterém jsou tyto dvě pole (kousek vidíte na prvním obrázku dole v editoru, celkem je "fields" v této sekci 3-krát).


Image Placeholder
Image Placeholder

Použitá pole v záložce jsou v seznamu UDF polí označena světle šedou barvou.

Image Placeholder

Jednoduchá dynamická záložka, vytvořená podle obrázku výše, může vypadat nakonec takto:

Nevyhovující délka pole

Mnohdy se může stát, že v případě jednoho pole na řádku se pole roztáhne v nevyhovující délku. Pro to existuje snadné řešení, kdy přes 3 tečky, které najdete v pravém rohu, přejdete na změnit vzhled. Za pole, které je příliš dlouhé přidáte další “fields“, kde ale “key“ a “label“ budou mít podobu prázdného parametru.

Příliš dlouhý popisek pole

Popisek pole může být někdy dlouhý. S tím si nemusíte dělat starosti, Evolio za vás popisek zkrátí, a po najetí na něj myší se zobrazí plné znění.

Znáte typy údajů, které můžete použít do svých políček? Poradíme Vám v dalším článku o vlastních záložkách.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Dostali jste odpověď na svou otázku?