Evolio umožňuje přijímat a odesílat emailové zprávy, čímž usnadňuje a zrychluje komunikaci s klienty či institucemi. Přidání nové schránky probíhá v samostatné části Emaily, kde naleznete už dříve spárované emailové účty.

Image Placeholder

Nová emailová schránka

Email propojíte s Evoliem pomocí tlačítka Přidat  v pravé horní části stránky. Pro základní uživatelské nastavení, bez větších znalostí a požadavků stačí zadat název emailové schránky, kterou Evolio poté vyhledá, doplníte heslo pro přihlášení a provede se základní nastavení, které už jen potvrdíte. Pokud máte jiné nároky na nastavení emailové schránky, není problém ji v Evoliu dále upravovat.

Schránka Gmail od společnosti Google má několik odlišností!Manuální nastavení 
K dispozici máte další dva stupně pokročilejšího nastavení. Prvním z nich se nazývá Manuální. V něm máte možnost nastavit SMTP host Host server společně s jejich porty. 

 

Úplné nastavení 
Z Manuálního nastavení  se můžete dostat odkazem v dolní části do Úplného nastavení. To je nejrozsáhlejší nastavení schránky které je v Evoliu možné. Provádí se zde také všechny její následné úpravy, poté co s ní začnete v Evoliu pracovat.

Více o funkcích a všech záložkách se dozvíte v článku Nastavení emailu.