Odesílání SMS je nedílnou součástí Evolia. Využívá se hlavně jako upomínková funkce pro vyřízení pohledávek ale je možné ji využívat i v advokátních spisech.

Článek je rozdělen na část nastavování SMS a část odesílání SMS.

Nastavení SMS

Abychom mohli v Evoliu odesílat SMS je nutné tuto možnost nastavit. V panelu nastavení →zobrazit další nastavení→ Nastavení pro zkušené Nastavení SMS.

Po kliknutí na nastavení SMS dostaneme na výběr z několika možností bran. BulkGate je SMS brána, kterou doporučujeme zejména pro ČR. Proto zvolíme možnost BulGate a klikneme na tlačítko další.

V nastavení SMS nastavíme jméno odesílatele a zvolíme typ. Toto nastavení i nastavení SMS brány můžeme samozřejmě kdykoliv měnit.

POZOR: Jméno odesílatele může mít pouze 8 znaků!!!

V následujícím obrázku můžeme vidět jak se zobrazí jméno odesílatele(DEMO).

Po uložení se nám u subjektu v nabídce telefon zobrazí možnost odeslat SMS.

Odeslání SMS

Aby bylo možné SMS odeslat je nutné mít u subjektu uveden telefon. Telefonní číslo je možné nastavit u dlužníka v Pohledávkách. Kliknutím na zelené tlačítko + nám vyjede nabídka možností, které můžeme přidat k subjektu, kde vybereme Přidat telefon.

Vyplňte Název a Telefon. Dále můžete označit telefon jako Notifikační (vyšší priorita pro komunikaci). Pokud chcete odesílat SMS, tak vynechte kolonku Pevná linka, na ní není možné zasílat SMS .

Po uložení je již možné vidět telefon u subjektu a stačí vybrat možnost Odeslat SMS.

Následně se dostáváme přímo do SMS, kde můžeme napsat svůj text nebo můžeme využívat šablony, které máme v pravé části okna.

Ceny SMS jsou určeny v našich obchodních podmínkách, které naleznete zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Našli jste odpověď?