Proč potřebujete Evolio Synchronizer

Otevírejte dokumenty přímo ze svého Evolia (Windows i MAC OS)

Kateřina Albrechtová avatar
Autor: Kateřina Albrechtová
Aktualizováno před více než týdnem

Proč potřebujete Evolio Synchronizer?

Evolio Synchronizer je naše aplikace, která Vám umožní otevírat a upravovat dokumenty formátu .docx, .xlsx a .pdf bez nutnosti stahovat soubory přímo do Vašeho počítače. Takže dokumenty otevřete přímo z Vašeho Evolia.

Synchronizer stáhnete kliknutím na dokument, který byste chtěli otevřít. Zobrazí se Vám okno, v kterém vyberete verzi Synchronizeru podle Vašeho operačního systému.

Nebo můžete kliknout na tlačítko, které najdete vpravo dole v záložce Dokumenty.

V okně, které na Vás vyskočí při kliknutí na dokument vyberete verzi podle vašeho operačního systému.

Instalace na Windows a MAC OS je odlišná, proto se na každou podíváme zvlášť:

Instalace na Windows

V případě, že se zrovna nenacházíte ve svém Evoliu můžete Windows verzi Synchronizeru stáhnout rovnou z tohoto odkazu:

Po stisknutí tlačítka Synchronizer pro Windows nebo kliknutí na odkaz výše se otevře stránka, ze které program stáhnete do svého počítače tlačítkem Install.

Po úspěšné instalaci vyzkoušejte, zda aplikace funguje otevřením dokumentu z prostředí Evolia. V upozornění prohlížeče, které se zobrazí doporučujeme povolit otevírání odkazu v přidružené aplikaci, protože při dalším otevírání už nebudete muset nic potvrzovat a dokument se automaticky otevře.

Windows instalace pomocí MSI souboru

V zabezpečených firemních sítích je občas nutné použít instalační soubor ve formátu MSI. Určitou nevýhodou je, že správce sítě poté musí dohlédnout na instalaci nových verzí. Ty naštěstí v případě Synchronizátoru nejsou časté.

MSI instalaci si můžete stáhnout zde.

Instalace na MAC OS

Pro uživatele s počítačem Apple jsme připravili video návod. Nejde o nic složitého. Stáhnete si zip soubor s instalátorem a provedete instalaci do složky Aplikace.

Aplikaci si můžete stáhnout na Mac App Store.

UPOZORNĚNÍ: Pokud Vám při spuštění Synchronizeru vyskočí hlášení o neautorizovaném software, musíte Synchronizer spustit přes místní popup menu, kde vyberete Otevřít. V některých případech je nutné toto provést 2x za seboAu.

Nastavení Synchronizeru

Do aplikace se dostanete jednoduše skrze hlavní panel na Vašem počítači. Najedete na ikonku Synchronizeru, kliknete pravým tlačítkem myši a dáte otevřít. Kromě otevření se zde také nachází možnost vykázat práci. Výkaz práce si trochu blíž přiblížíme níže, ale tohle je nejrychlejší způsob jak se k němu dostat.

Po otevření se dostanete do přehledu všech dokumentů, které jste naposledy v Synchronizeru otevřeli. Kliknutím na ozubené kolečko v pravém horním rohu zobrazíte možnosti aplikace.

V možnostech vidíte:

Blíže k jednotlivým možnostem:

Nastavení - obsahuje volbu jazyka aplikace, zda chcete dostávat notifikace (upozornění při zobrazování a uložení dokumentů do Evolia), a také vidíte kde přesně jsou Vaše soubory uloženy. Dole vlevo se ještě nachází odkaz na Autorizovanou konverzi, pokud ji chcete nastavit, podívejte se na podrobný návod.

Složka s dokumenty – otevře složku ve Vašem počítači s uloženými soubory zobrazenými pomocí Synchronizeru.

Vymazat cache – vymaže již zálohované a zavřené dokumenty z mezipaměti Synchronizeru. Použijte jako první pomoc v případě, že je problém s funkčností!

Reset dokumentů – smaže všechny zálohované i nezálohované dokumenty v paměti Synchronizeru.

Zkontrolovat aktualizace – vyhledá aktualizace Synchronizeru, které zatím nebyly nainstalovány.

Výkaz práce - po kliknutí se přihlásíte na svůj účet v Evoliu, následně se otevře malá lišta se stopkami, která Vám umožní měřit a vykazovat práci i mimo rozhraní Evolia. Více o tomto způsobu naleznete v článku Lišta pro vykazování práce.

Zavřít – minimalizuje právě prohlížené okno aplikace.

Ukončit aplikaci – ukončí činnost Synchronizeru, při další práci se soubory v Evoliu se automaticky spustí.

Další nastavení propojení Synchronizeru s Evoliem v prohlížeči naleznete v Nastavení prohlížeče.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Dostali jste odpověď na svou otázku?